Jak namalować obraz

Obraz do samodzielnego malowania nie tylko dla artystów!

Szacowany czas czytania 5 minutes

Malowanie obrazów kojarzy się z wielkimi artystami, którzy całe dnie spędzają w swoich pracowniach. Ich talent jest najczęściej podziwiany przez rzesze wielbicieli a oni sami tworzą nieprawdopodobne dzieła sztuki. No cóż… Rozmarzyliśmy się trochę i trochę pozazdrościliśmy talentu i sławy. Hmmm, a gdyby tak spróbować swoich sił w malowaniu obrazów? Pewno pomyślisz, że to nie dla Ciebie, bo przecież nawet nie odróżniasz koloru fioletowego od liliowego. Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz! Dzięki obrazom do malowania po numerach możesz tworzyć swoje własne dzieła sztuki i mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jak to możliwe? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Malowanie na płótnie – czy to trudne?

Wielu z pewnością pokusiłoby się o odpowiedź, że oczywiście, malowanie na płótnie jest trudne i wymaga specjalnych umiejętności. I niewątpliwie tak właśnie jest, co możesz zaobserwować np. zapisując się na lekcje malowania, gdzie poznasz wszystkie podstawy i przekonasz się, czy potrafisz współpracować z płótnem. Co jednak zrobić, jeśli chciałbyś mieć własne dzieło sztuki, ale nie masz czasu i chęci, aby uczęszczać na zajęcia? Rozwiązaniem w takiej sytuacji są obrazy malowanie po numerach z własnego zdjęcia. Pozwalają one na zapoznanie się z materiałem oraz z tym, jak prowadzić po nim pędzel. Czym jeszcze się wyróżniają? Są na nich naniesione kontury, w których znajdują się numery. Twoim zadaniem będzie zapełnienie poszczególnych elementów farbą, której numer odpowiada temu naniesionemu na płótnie. Proste, prawda? Jest to niewątpliwie idealny sposób na rozpoczęcie przygody z malowaniem i sprawdzenie, czy jest Ci po drodze ze sztuką.

Jak namalować obraz? Po pierwsze: zainspiruj się!

Pierwszym krokiem do namalowania swojego dzieła sztuki jest wybór motywu, który ma się pojawić na płótnie. Możesz się zainspirować słynnymi malarzami i ich produkcjami. Co jeszcze jest warte uwagi? Możesz wybierać wśród:

  • pejzaże,
  • zwierzęta,
  • martwa natura,
  • motywy z bajek,
  • portrety,
  • motywy abstrakcyjne

Rodzajem obrazów malowanie po numerach, na który warto zwrócić szczególną uwagę, są te inspirowane fotografiami. W jaki sposób? Na płótno możesz przenieść swoje ulubione zdjęcie. Co więcej, możesz to zrobić bez najmniejszych trudności. Wystarczy, że zamówisz zestaw wysyłając wybrana przez siebie fotografię, a gdy już go otrzymasz, będziesz postępował zgodnie z dołączoną do niego instrukcją. Możesz w ten sposób stworzyć różnokolorowy wzór, obrazy do malowania i niezwykłe dzieło sztuki, które będzie ciekawym pomysłem na prezent dla najbliższych.

malowanie własnego zdjęcia po numerach kwiaty

Przygotuj odpowiednie miejsce!

Artysta malarz to osoba, która kojarzy się z kimś, kto godzinami przesiaduje w swojej pracowni na poddaszu w towarzystwie płócien, farb i profesjonalne pędzle malarskie. Nic więc dziwnego, że myśląc o namalowaniu własnego obrazu masz wrażenie, że pierwszą rzeczą jaką powinieneś kupić jest fartuch a kolejny etap to zaaranżowanie osobnego pomieszczenia na pracownię. Na szczęście malowanie obrazów po numerach nie wymaga aż takich zmian w Twoim wyglądzie i mieszkaniu. Obawiasz się, że duże płótno nie zmieści się na Twoim biurku? Spokojnie – możesz zamówić coś w naprawdę niewielkich wymiarach. Masz do dyspozycji efektowną sztalugę? Zmów pełnowymiarowy obraz do samodzielnego malowania i ciesz się przestrzenią do malowania.

Jak zatem optymalnie przygotować miejsce do pracy? Przede wszystkim powinno być dobrze oświetlone. Najlepsze byłoby światło dzienne, jednak możesz je zastąpić mocnymi lampami rozmieszczonymi w strategicznych miejscach. Zwróć również uwagę na ilość miejsca. Jeśli masz zamiar malować na stole lub biurku, usuń z niego wszelkie niepotrzebne przedmioty. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń i nie będziesz musiał ograniczać ruchów. Możesz również zadbać o odpowiedni nastrój – może klimatyczna muzyka i kubek gorącej kawy albo herbaty?

Profesjonalne pędzle malarskie i wysokiej klasy farby akrylowe znacznie ułatwią pracę

Jedną z największych trudności, jak pojawia się na początku przygody z malowaniem na płótnie, jest umiejętne operowanie barwami. O co dokładnie chodzi? Zapewne kojarzysz obrazy, które wyglądają jakby wyszły spod pędzla pięciolatka – bez rozmyć czy efektownego cieniowania. Obawiasz się, że Twoje dzieło będzie wyglądało bardzo podobnie? Być może by tak było, gdybyś zdecydował się na samodzielne wykonanie obrazu bez żadnego wcześniejszego przygotowania.

Korzystając jednak z profesjonalnych zestawów do malowania po numerach możesz być pewien, że malowidło będzie wyglądało jak wykonane przez zawodowca. Jak to możliwe? Do każdego obrazu do malowania po numerach profesjonaliści indywidualnie dobierają odcienie farb. Są one skomponowane w taki sposób, abyś przy ich pomocy mógł tworzyć wyjątkowe połączenia kolorystyczne, które jednocześnie będą wyglądały bardzo realistycznie.

Ponadto, poszczególne pola do zakolorowania są podzielone w taki sposób, aby przejście z jednej barwy do drugiej odbywało się jak najbardziej naturalnie. Proste, prawda? Jeśli zatem zastanawiasz się, jak namalować obraz, którego nie będziesz się wstydził powiesić na ścianie, zdecydowanie postaw na dyskretną pomoc w formie pól oznaczonych numerkami. W skład zestawu wchodzą: odpowiednio wysokiej klasy farby akrylowe, drewniane krosno (sosnowe), 3 drewniane pędzelki, dokładne odtworzenie obrazu w formie odpowiednio dobranych numerków na płótnie i nadrukowanym wzorem do malowania. Jest to doskonały zestaw który rozwija zdolności manualne zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Zestaw do malowania to zyskujące na popularności oryginalnych hobby świetny sposób na relaksujące zamalowywanie pól zgodnie z instrukcją i są świetnym sposobem na kreatywne zajęcia, spędzenie wolnego czasu, aby rozbudzić kreatywność, będące efektowną ozdobą dla artystycznej duszy.

jak namalować obraz

Obraz do samodzielnego namalowania jako malowanie po numerach to niewątpliwie kreatywny relaks i ćwiczenie skupienia ale i wyzwanie dla każdej osoby, która wcześniej nie miała styczności z płótnem czy pędzlami. Oczywiście zapewne masz doświadczenie z kolorowaniem, bo ciężko znaleźć osobę, która w dzieciństwie nie lubiła gryzmolić na kawałkach papieru. Dlaczego więc tych doświadczeń nie wykorzystać w dorosłym życiu? Stwórz swój własny obraz bez pomocy instruktora z dyskretnym wsparciem, którego na efekcie końcowym nawet nie będzie widać. W ten sposób przeżyjesz oryginalną przygodę i sposób na spędzanie wolnego czasu ale również rozbudzisz kreatywność i zyskasz wspaniałe dzieło sztuki, którym będziesz mógł się pochwalić, a jednocześnie poczujesz się jak prawdziwy artysta malarz. Kto wie, może do tego stopnia spodoba Ci się obcowanie z tego rodzaju sztuką, że w przyszłości namalujesz coś już bez jakiejkolwiek pomocy…?

UWAGA PREZENT

zniżka dla czytelników boga – na hasło “witajnews10” zniżka 10% do dodania w podsumowaniu zamówienia !

Sprawdź nasze produkty do samodzielnego malowania po numerach z własnego zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *