Jak zacząć malować obrazy po numerach

Jak zacząć malować obrazy po numerach?

Szacowany czas czytania 0 minutes

Własnoręcznie namalowane obrazy to niewątpliwie jedna z najciekawszych ozdób każdego domu. Cóż jednak zrobić, kiedy z pędzlem i płótnem Ci nie po drodze a każda farba na Twojej palecie wydaje się żyć własnym życiem? Oczywiście możesz zapisać się na lekcje rysunku, korzystać z tutoriali dostępnych w Internecie lub po prostu działać metodą prób i błędów. Istnieją jednak znacznie prostsze rozwiązania, które pozwalają na poczucie się niczym Picasso w swoich własnych czterech ścianach. Jednym z nich jest malowanie obrazów po numerach. I choć brzmi to nieco tajemniczo, w rzeczywistości jest to najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie przygody z tworzeniem własnych dzieł sztuki i zapoznanie się z podstawowymi zasadami odnoszącymi się do tego, jak malować akrylami na płótnie.

Na czym polega malowanie po numerach?

Malowanie po numerach przypomina nieco najzwyklejsze kolorowanki dla dzieci – są tutaj zaznaczone kontury, które należy zapełnić kolorami, a całość tworzy spójny obrazek. Różnica polega jednak na tym, że w każdym z fragmentów znajduje się numerek, do którego przypisany jest odpowiedni kolor farby. Twoim zadaniem jest zamalowanie pola odpowiadającą mu barwą, co w efekcie pozwoli na stworzenie ciekawej kompozycji przypominającej profesjonalne dzieła sztuki. Brzmi prosto? I rzeczywiście tak jest! Wystarczy, że będziesz trzymać się instrukcji i uruchomisz trochę swoją wyobraźnię, a pędzel pozwoli się prowadzić, jak tylko będziesz chciał.

na czym polega malowanie po numerach

Od czego zacząć malowanie obrazów po numerach?

Swoją przygodę z malowaniem po numerach powinieneś rozpocząć od zakupu niezbędnego zestawu. W sklepach internetowych możesz zamówić m.in. obraz, który będzie odzwierciedleniem przesłanego przez Ciebie wcześniej zdjęcia. Ciekawe rozwiązanie? Zdecydowanie – zwłaszcza, jeśli chcesz go podarować później komuś bliskiemu. Na tym etapie możesz również oszacować poziom trudności, oceniając ilość szczegółów na fotografii oraz jej rozmiar. W przypadku obrazów malowanych po numerach nie musisz się jednak martwić, że któryś z nich będzie dla Ciebie zbyt trudny do wykonania – co prawda na niektóre będziesz musiał poświęcić nieco więcej czasu, ale kiedy już załapiesz jak malować obrazy po numerach, czas spędzony nad płótnem szybko zleci a sama praca będzie czystą przyjemnością.

Co znajdziesz w zestawie do malowania po numerach?

Płótno, farby, pędzle… Dla nowicjuszy w dziedzinie sztuki odnalezienie się w gąszczu tych niezbędnych elementów może być nieco trudne. W końcu nie musisz wiedzieć, jaki rodzaj drewna jest najlepszy do wykonania krosien i jakie włosie idealnie sprawdza się w przypadku pędzli dla początkujących. Zamawiając u nas zestaw umożliwiający malowanie po numerach z własnego zdjęcia, otrzymujesz wszystkie elementy, które będą Ci potrzebne do rozpoczęcia swojej przygody ze sztuką. Są one dobierane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić pracę, a jednocześnie zagwarantować najlepszą jakość i trwałość obrazu. W paczce znajdziesz:

  • Bawełniane płótno ze szkicem obrazu, które jest najważniejszym elementem każdego zestawu. To właśnie na nim znajdziemy oznaczone numerami pola, które później będziesz zapełniać odpowiednimi kolorami. Płótno jest naciągnięte na wysokiej jakości krosna, dzięki czemu jest stabilne i pozwala na swobodne prowadzenie po nim pędzla.
  • Zestaw pędzli o różnych grubościach. Dzięki nim idealnie możesz pokryć każdą, nawet najmniejszą przestrzeń.
  • Zestaw farb skomponowany specjalnie dla konkretnego obrazu. Znajdziesz je w ponumerowanych, poręcznych pojemniczkach, co znacznie usprawnia pracę.
  • Instrukcję, dzięki której już na samym początku dowiesz się, jak zacząć malować po numerach oraz wzornik, który poprowadzi Cię przez kolejne etapy tworzenia własnego dzieła sztuki.

Jak przygotować się do malowania?

Zanim zaczniesz malowanie po numerach, warto przygotować sobie stanowisko oraz niezbędne akcesoria. Przydatna może się okazać przede wszystkim sztaluga, którą możesz ustawić w pobliżu okna, dzięki czemu zyskasz dostęp do naturalnego światła. Nie jest to konieczność – płótno możesz z powodzeniem umieścić na blacie biurka lub na stole. Ważne jest jednak, abyś wokół miał trochę wolnej przestrzeni, dzięki czemu ruchy pędzla będą swobodne, a obraz przypadkowo się nie pobrudzi. Warto również umieścić wszystkie niezbędne akcesoria w zasięgu ręki, aby później nie odrywać się od pracy. Po co się stresować zgubionym pędzlem albo brakującym kolorem farby? Lepiej ruszyć się wyłącznie po kolejny kubek dobrej herbaty lub kawy.

UWAGA PREZENT

zniżka dla czytelników boga – na hasło “witajnews10” zniżka 10% do dodania w podsumowaniu zamówienia !

Jak malować obrazy po numerach? – wskazówki

Z zestawem malowanie jest znacznie łatwiejsze i zdecydowanie przyjemniejsze. Nie ma tutaj znaczenia, od jakiego koloru zaczniesz. Ważne jest jednak, aby rozpoczynając pracę z jedną barwą, pokryć wszystkie pola z przypisanym do niej numerem. Dzięki temu unikniesz późniejszych zabrudzeń i komplikacji przy nakładaniu akryli.

Jak malować akrylami na płótnie? Do malowania większych pól najlepiej używać grubszych pędzli, natomiast do mniejszych przestrzeni idealnie sprawdzą się cienkie pędzelki. Należy pamiętać, aby po każdym użyciu dokładnie je wypłukać w czystej wodzie. Same farby są od razu gotowe do malowania – nie trzeba ich rozcieńczać w wodzie. Jeśli jednak któraś z nich wydaje się zbyt gęsta, możesz spróbować zamoczyć pędzel najpierw w wodzie a dopiero później w farbie. Praca nad obrazem zajmie Ci więcej niż jeden dzień? Musisz pamiętać, aby dokładnie zamknąć pojemniczki z farbami, co zapobiegnie ich wysychaniu. Są to jednak na tyle proste zasady, że raczej nie powinieneś mieć problemu z ich zapamiętaniem.

Własne dzieło sztuki na ścianie w salonie czy sypialni to zdecydowanie jedna z ciekawszych dekoracji. Dzięki obrazom malowanym po numerach możesz stworzyć swój obraz w zaciszu domu i bez ryzyka, że w najmniej odpowiednim momencie coś pójdzie nie tak. Skomplikowane nazwy akcesoriów, rodzaje pędzli, które absolutnie nic Ci nie mówią? Z odpowiednim zestawem do tworzenia własnej sztuki nie musisz się martwić tymi kwestiami. Jeśli szukasz więcej informacji, jak zacząć malować po numerach oraz co może się znaleźć na takim obrazie, przeczytaj o naszych propozycjach zawartych w kolejnych artykułach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *