Zalety malowania po numerach

Antystresowe kolorowanki dla dorosłych. Jak malowanie po numerach pomaga w redukcji stresu?

Szacowany czas czytania 5 minutes

Malowanie obrazów po numerach to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu oraz na własnoręczne stworzenie niepowtarzalnej dekoracji. Kolorowanie ma jednak jeszcze jedną zaletę, która w dzisiejszych czasach jest wręcz na wagę złota. Chodzi konkretnie o działanie antystresowe. Nie, nic nam się nie pomyliło – malowanie po numerach to idealny sposób na oderwanie myśli od codziennych problemów oraz wyciszenie umysłu i całego ciała. Kojarzysz kolorowanki antystresowe dostępne w większości księgarń i sklepów? Obrazy do malowania po numerach to nic innego jak właśnie taka antystresowa kolorowanka – powiększona i przeniesiona na płótno. Zatem w jaki sposób metoda malowania po numerach może pomóc w zredukowaniu stresu?

Zalety malowania po numerach

Mogłoby się wydawać, że malowanie po numerach to tylko bezmyślna czynność, która szybko się nudzi, a co więcej, może doprowadzić do irytacji. Jednak każdy, kto spróbuje swoich sił w tego rodzaju zajęciach, z pewnością doceni ten czas spędzony w przyjemny i kreatywny sposób. Jak to możliwe?

Wypełnianie poszczególnych pól odpowiednio dobranymi kolorami nauczy Cię przede wszystkim cierpliwości, dokładności oraz pełnego relaksu. Kolorowanki antystresowe są znane od dekad i ponownie zyskują na popularności, zwłaszcza wśród dorosłych.

Niewielkie elementy wymagające szczególnej precyzji czy cienki pędzel, którym musisz się nauczyć płynnie operować, mogą na początku nieco uprzykrzać życie. Jeśli jednak postarasz się na nich skupić i krok po kroku będziesz wykonywał kolejne ruchy, szybko wykształcisz umiejętność opanowania i dokładności. Chyba nie musimy podpowiadać, jak te sprawności możesz wykorzystać w pracy czy podczas długiej bardziej lub mniej o interesującej rozmowy z drugą połówką ❤.

Kolorowanki dla dorosłych - malowanie po numerach na stres

Malowanie po numerach pobudzi również Twoją kreatywność. Wierzymy, że masz jej już spore pokłady, jednak ich odpowiednia stymulacja może naprawdę pomóc. Tego rodzaju zajęcia inspirują i pozwalają na poznanie własnych umiejętności, a w późniejszych etapach na ich rozwijanie. Kto wie, może taka „zwykła” kolorowanka zainspiruje Cię do stworzenia własnego obrazu od podstaw? A może spróbujesz swoich sił w innych rodzajach rękodzieła? Wszystko jest możliwe! Z pewnością Drzemie w Tobie spora dawka kreatywności, którą wystarczy tylko uwolnić w odpowiednim momencie.

Inne zalety malowania po numerach to także możliwość kreatywnego relaksu oraz spędzenia czasu sam na sam ze sobą. Codzienne obowiązki, praca w ciągłym biegu oraz niekończąca się ilość spraw do załatwienia – to wszystko sprawia, że zapominasz o czasie dla siebie i może nie do końca potrafisz spędzać czas we własnym towarzystwie.

Malowanie po numerach umożliwia to wszystko, a w dodatku pozwala na uwolnienie własnych emocji i przelanie ich na płótno za pomocą najzwyklejszego pędzla. Brzmi nieco zbyt filozoficznie? Pomyśl – po całym dniu spędzonym w towarzystwie współpracowników, których nawet nie do końca lubisz, siadasz przy stole w totalnej ciszy i tworzysz coś, co być może ma dla Ciebie znaczenie emocjonalne. Ciężko Ci sobie to wyobrazić? No cóż, chyba pora zacząć pracować nad pobudzaniem kreatywności w jeden z najprzyjemniejszych sposobów, z jakimi mieliśmy do czynienia.

Dlaczego kolorowanki antystresowe i malowanie są antystresowe?

Podczas prac, które wymagają skupienia i pewnego rodzaju ostrożności, zapominamy o codziennych problemach, a koncentrujemy się na tym, co tu i teraz. Wszystkie myśli krążą wokół kolorów farb, pędzla i idealnie do siebie pasujących elementów. Kolorowanki antystresowe zajmują głowę i pozwalają na wyrzucenie z niej wszystkiego, co w danym momencie jest nieistotne. Bo w końcu, czy jest coś ważniejszego niż idealnie poprowadzona kreska? W tym czasie zdecydowanie nie.

Antystresowe kolorowanie - korzyści z malowania po numerach

Musisz jednak pamiętać, że malowanie po numerach nie zawsze ma od razu działania antystresowe. Jeśli zaczniesz malować w momencie porządnego wzburzenia, Twój mózg będzie potrzebował sporo czasu, aby ochłonąć i się skupić. Wraz z upływem kolejnych minut, kiedy obraz zacznie nabierać kolorów i kształtów, z pewnością o wiele bardziej się skupisz, a Twój mózg przejdzie w fazę zaangażowania. Dostrzeżesz również, że praca, którą włożyłeś do tej pory, nie poszła na marne, przez co będziesz się starał jeszcze bardziej. Wydaje się proste, prawda? I zdecydowanie tak właśnie jest – proces malowania po numerach z minuty na minutę dyskretnie ukoi Twoje nerwy, a Ty dzięki temu stworzysz dzieło swojego życia.

Czy malowanie po numerach może być codziennym rytuałem?

Już jakiś czas temu doceniono wartość codziennych rytuałów, które pozwalają na porządkowanie naszego codziennego życia. Poranna rutyna pozwala wejść w nowy dzień z odpowiednią dawką energii. Rytuały przeprowadzane wieczorem umożliwiają zdrowy i spokojny sen. Dlaczego zatem nie wprowadzić codziennego zwyczaju zmniejszania stresu przy malowaniu po numerach?

Nie jest to rytuał trudny do wprowadzenia – wystarczy wygospodarować np. pół godziny wolnego czasu w ciągu dnia a w miarę większego zainteresowania systematycznie go zwiększać. Proste, prawda? Dzięki temu zyskasz odnośnik, na który będziesz czekać, wiedząc, że jest to Twoja chwila wytchnienia. Wyobraź sobie powrót po ciężkim dniu z pracy – siadasz przy płótnie z kubkiem herbaty i malujesz, a Twój mózg się wycisza i pozwala zapomnieć o problemach. Jeżeli nie jeden obraz masz już za sobą, sprawdź nasz poradnik malowania po numerach wraz ze wskazówkami dla zaawansowanych.

UWAGA PREZENT

zniżka dla czytelników boga – na hasło “witajnews10” zniżka 10% do dodania w podsumowaniu zamówienia !

Kolorowanki antystresowe dla dorosłych nadają się także dla dzieci. Zestaw do malowania po numerach to w ostatnim czasie coraz popularniejszy sposób na radzenie sobie z nerwowymi sytuacjami. Warto jednak pójść o krok dalej i wykorzystać stworzone w ten sposób dzieła do dekoracji domu lub mieszkania. Zyskujesz w ten sposób również przytulną i przyjazną przestrzeń, w której możesz obcować ze sztuką bez opuszczania swojego miejsca na Ziemi. Czyż można sobie wyobrazić lepszy sposób na relaks? Zastanawiasz się jak zacząć malować obrazy po numerach? Nie jest to wcale takie skomplikowane. Zamów zestaw do malowania i przekonaj się osobiście. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne przybory, żeby zacząć malować.

Sprawdź naszą ofertę antystresowych kolorowanek dla dorosłych – malowanie po numerach z własnego zdjęcia:

 • Produkt w promocji
  malowanie po numerach z własnego zdjęcia
  Malowanie po Numerach Własne Zdjęcie
  194,00 309,00 
 • Produkt w promocji
  malowanie według numerów pomysł na zdjęcie dziecka niemowląt
  Malowanie po Numerach Dziecka z Własnego Zdjęcia
  194,00 309,00 
 • Produkt w promocji
  malowanie po numerach pies z własnego zdjęcia
  Malowanie po Numerach Pies z Własnego Zdjęcia
  194,00 309,00 
 • Produkt w promocji
  malowanie po numerach kwiaty z własnego zdjęcia
  Malowanie po Numerach Kwiaty z Własnego Zdjęcia
  194,00 309,00 

Ostatnio na naszym blogu:

Jakimi farbami maluje się na płótnie?

Wielu artystów w swojej twórczości korzysta z płótna jako podstawowego nośnika dla swoich dzieł. Ale [...]

Pomysły na prezent dla nauczyciela

Dzień Nauczyciela to wyjątkowa okazja do obdarowania kogoś szczególnego wyjątkowym prezentem! Szukając niebanalnego upominku na [...]

Jaki prezent na 25 urodziny?

25 urodziny to doskonała okazja do świętowania i wyjścia na wspólne przyjęcie. To szczególny czas, [...]

Życzenia na 40 urodziny

40 urodziny to ważne wydarzenie w życiu. Aby to uczcić, z pewnością warto wręczyć prezent [...]

9 zalet i korzyści z malowania obrazów po numerach

Jeśli chodzi o stworzenie arcydzieła na płótnie, możesz albo malować samemu, albo skorzystać z usług [...]

Poradnik malowania po numerach – wskazówki i instrukcja

Czym jest malowanie po numerach? Malowanie po numerach stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Idea [...]

Czy i jak można namalować obraz po numerach z własnego zdjęcia?

Szacowany czas czytania: 6 minutes Namalowanie własnego obrazu to z pewnością nie lada wyczyn – [...]

Jaki prezent na 1 rocznicę ślubu?

Pierwsza rocznica ślubu to ważne wydarzenie, a zarazem doskonała okazja do świętowania. 365 dni minęło [...]

Dodaj komentarz