Zalety malowania po numerach PicArta

9 zalet i korzyści z malowania obrazów po numerach

Szacowany czas czytania: 9 minut

Jeśli chodzi o stworzenie arcydzieła na płótnie, możesz albo malować samemu, albo skorzystać z usług profesjonalnego artysty, który zrobi to za Ciebie. Ale co jeśli powiemy Ci, że jest jeszcze trzecia najbardziej satysfakcjonująca opcja i w dodatku wiążąca się z szeregiem nieoczekiwanych korzyści?

Czym jest malowanie po numerach? To gotowy zestaw ponumerowanych farb, wraz z zestawem pędzli, szkicem na płótnie oraz instrukcją. Zestaw przygotowany jest przez indywidualnie dla Twojego zdjęcia i zawiera wszystko, co potrzebne, aby w prosty sposób tworzyć własne obrazy. Mało osób wie, że wielu znanych malarzy wykorzystywało technikę malowania obrazów po numerach, aby usystematyzować tworzenie swoich dzieł.

Malowanie po numerach to również świetny sposób na wyrażenie swojej kreatywności i jednocześnie spędzenie miło czasu. Równie często wykorzystywany w formie prezentu dla najbliższych lub udekorowania ścian własnego mieszkania w nieszablonowy sposób. Malowanie obrazów po numerach to także sposób na poprawę samopoczucia, który może być wykorzystywany jako forma terapii.

Malowanie obrazów po numerach umożliwia połączenie się z wewnętrznym dzieckiem, poprzez odkrywanie swojej kreatywnej strony. To świetny sposób na spędzenie czasu z ukochaną osobą lub rodziną. Można wymienić wiele korzyści z malowania dla dzieci i dorosłych, dlatego wybraliśmy, jakie zalety ma malowanie po numerach w 9 najważniejszych aspektach.

Zmniejsza poziom niepokoju i stresu

Malowanie po numerach pomaga zmniejszyć poziom niepokoju i stresu na kilka sposobów. Koncentracja na zadaniu, jakim jest malowanie, pozwala na obniżenie odczuwanego lęku i niepokoju. Malowanie wyzwala też poczucie spełnienia z sukcesywnego postępu oraz tworzenia. To z kolei pozwala na obniżenie poziomu odczuwanego stresu. Nie bez znaczenia jest również orientacja na cel, która pomaga w redukcji poczucia niepokoju. Sprawdź nasze antystresowe kolorowanki i w jaki sposób pomagają w redukcji stresu.

Koncentracja na zadaniu, której wymaga malowanie po numerach, jest czynnikiem, który relaksuje i wycisza umysł. Co więcej, znana i praktykowana jest również koncepcja terapii sztuką tzw. arteterapia. Inną jej nazwą jest terapia ekspresyjna, która wykorzystuje sztukę jako sposób ekspresji siebie, dzięki czemu pozwala ludziom odkrywać i wyrażać swoje emocje oraz myśli. Nie trzeba być bardzo kreatywnym ani być utalentowanym artystycznie, aby stosować tę terapię.

Malowanie po numerach jako forma sztuki artystycznej wpisuje się w ten nurt. Nie wymaga od nas wielkiego talentu i lat praktyki. Każdy może rozpocząć malowanie numerkami, co pomaga oderwać się od świata, korzystać ze zmysłów oraz cieszyć się chwilą. Ze względu na swoje relaksujące właściwości, malowanie po numerach może pomóc w przypadku zwykłego obniżenia nastroju, w walce z jesienną chandrą czy nawet z depresją. Relaksujące aktywności takie jak malowanie, granie na instrumentach. spacer, pływanie i wiele innych są kluczowe dla naszego dobrego nastroju i poziomu życia.

Polepsza koncentrację i skupienie

Niestety, wiele dzieci i dorosłych w dzisiejszych czasach nie ma zbyt dobrej koncentracji uwagi. Dzieje się tak między innymi, ponieważ jesteśmy nieustannie bombardowani nowymi informacjami i nie skupiamy się na odpowiednim przetwarzaniu tych informacji.

Malując po numerach, jesteśmy zmuszeni skoncentrować się na szczegółach obrazu, numerkach na płótnie, przypisanym im farbom oraz dokładnej kontroli pędzla i malowanego obszaru. To świetny sposób na ćwiczenie koncentracji, dlatego jeśli chcesz poprawić tę zdolność, odpowiedzią może być właśnie malowanie po numerach.

Regularne malowanie po numerach może pomóc w treningu koncentracji, co pozwala utrzymać wyższy poziom produktywności.

Pomaga doświadczyć poczucia spełnienia i sukcesu

Malowanie po numerkach to prosta czynność, która pomaga odczuć poczucie sukcesu i spełnienia. Obserwowanie, jak uzupełniamy obraz własnymi pociągnięciami pędzla i nabiera on kształtów, to bardzo satysfakcjonujące uczucie.

Gdy wykonujemy dzieło, które sami doceniamy za piękno, daje nam to niesamowite poczucie spełnienia z dokonywanych postępów, które jeszcze bardziej pobudzają naszą kreatywność. Malowanie obrazu po numerach z własnego zdjęcia, pozwala nam również odczuwać pozytywne emocje z nim związane. Możliwość pochwalenie się przed innymi swoją twórczością i bycie docenionymi, wiąże się również z szeregiem pozytywnych emocji.

Dodatkowo malowanie numerkami może wspomóc w budowaniu pewności siebie i własnych umiejętności artystycznych.

Poprawia cierpliwość i działa podobnie do medytacji

Jak już wspomnieliśmy, malowanie według numerów pomaga rozwijać kreatywność i umiejętności koncentracji. Nie bez znaczenia też jest rozwój cierpliwości. Jeśli jesteś osobą, która zawsze się spieszy i nigdy nie ma cierpliwości na dokończenie zadania, to z pewnością często kończy się to frustracją. Musisz zwolnić i nauczyć się być bardziej tolerancyjnym i cierpliwym w sprawach, których nie możesz kontrolować.

Ukończenie obrazu według liczby wymaga czasu i skrupulatności, co może pomóc w budowaniu cierpliwości, również w innych sprawach życiowych.

Malowane cyframi jest podobne do medytacji, ponieważ pozwala nam skupić się na jednej rzeczy na raz i może pomóc w ćwiczeniu koncentracji. Kiedy malujemy po numerach, skupiamy naszą uwagę na wykonaniu zadania i odkładamy na bok wszystko inne, co znajduje się wokół nas. Malowanie przynosi wewnętrzny spokój i pomaga złagodzić stres podobnie jak medytacja. Oczywiście malowanie po numerach nie zastąpi nam medytacji, ale może pomóc zwalczać skutki rozproszenia umysłu i ćwiczyć koncentrację.

Stymuluje aktywność mózgu i umysłu

Malowanie po numerach pozwala skupić się na szczegółach, jednocześnie dobrze się bawiąc. Malowanie na płótnie pomaga dzieciom rozwijać zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko. Jest formą relaksu korzystną dla umysłu, a także pomaga rozwinąć cierpliwość, dokładność i precyzyjność. Te zalety nie odnoszą się tylko do dzieci, choć one potrzebują takiego treningu szczególnie. Również dorośli mogą korzystać z benefitów malowania po numerach i stymulacji połączeń nerwowych w mózgu.

Wszystko to sprawia, że malowanie po numerach to zabawny i kreatywny sposób na ćwiczenie mózgu w każdym wieku. Zwłaszcza dla tych, którzy nie mają zbytniego doświadczenia w sztuce i rzemiośle.

Pozwala miło spędzić czas i się zrelaksować

Wiele osób wybiera malowanie po numerach szukając odpowiedzi na pytanie jak się zrelaksować w domu, równocześnie spędzając czas z przyjaciółmi i rodziną. Malowanie po numerach to świetny wybór, zwłaszcza w deszczowe lub zimowe dni. Malując po numerach, możemy kreatywnie i w konstruktywny sposób spędzić czas we własnym towarzystwie. Możemy też malować całą rodziną lub we dwoje. Będzie to wspaniała forma aktywności, nauki i budowania wzajemnych więzi.

To dobry trening precyzji

Malowanie numerami wymaga skupienia się na jednej czynności, i dokładnego wypełniania konturów kolorami. Wymaga precyzyjnego operowanie pędzlem, dokładności oraz koncentracji na numerach i odpowiadającym kolorom. Do malowania po numerkach wymagana jest cierpliwość, dokładność i dbałość o szczegóły. Są to zdolności manualne, które można wykorzystać w codziennym życiu, dlatego ich trening jest zalecany każdemu.

Pomaga rozbudzić kreatywność i wrażliwość na sztukę

Malowanie po numerach pomaga rozbudzić kreatywność i wrażliwość na sztukę. Pozwala dostrzec detale i nauczyć właściwego używania kolorów. Pozwala na obcowanie z kolorami, kształtami i fakturą płótna. Malując obraz z własnego zdjęcia, automatycznie wracamy do swoich własnych doświadczeń i emocji. Możemy na nowo rozbudzić uczucia związane z danym momentem. Malowanie po numerach dla dzieci jak i dorosłych pozwoli na naukę malarstwa i na zwracanie uwagi na detale artystyczne, oraz pogłębi naszą wrażliwość na sztukę.

Pozwala na kreatywne użycie własnych zdjęć

Malowanie obrazu z własnego zdjęcia to nie tylko świetna zabawa, ale i bardzo oryginalny sposób na wykorzystanie własnych zdjęć i dekorację wnętrza mieszkania. Jeśli zastanawiasz się nad ciekawą aranżacją ściany, malowanie po numerkach na płótnie może być dla Ciebie ciekawą opcją.

Namalowanie obrazu z własnego zdjęcia pozwoli na stworzenie unikalnego i jedynego w swoim rodzaju obrazu, który będzie pasował do Twojego mieszkania. Na płótno można przenieść zdjęcie rodzinne, zdjęcie z wakacji lub jakiekolwiek inne. Namalować można także zdjęcie ukochanego psa! Co ważne, malując po numerach, nie musimy się obawiać, że obraz nam nie wyjdzie. Jeśli nie mamy doświadczenia w malowaniu, to i tak finalny efekt będzie oszałamiający i będziemy dumni z własnoręcznie namalowanego obrazu, który możemy powiesić na ścianie.

Podsumowanie

Malowanie po numerach to świetny sposób na relaks w domu i odpoczynek. Możesz użyć tej aktywności jako środka antystresowego, a także jest to świetne ćwiczenie poprawiające koncentracje. To także świetny sposób, żeby spędzać czas z przyjaciółmi lub członkami rodziny. Zastanawiasz się jak zacząć? Przeczytaj naszą instrukcję i porady malowania po numerach i wskazówki.

Malowanie po numerkach może być korzystne na wiele sposobów, co sprawia, że jest to zajęcie dla każdego, zwłaszcza tych, którzy nie mają żadnego doświadczenia w sztuce i malowaniu, a chcieliby spróbować. Obrazy malowane po numerach pozwalają wyrazić siebie, a jednocześnie udekorować mieszkanie w oryginalny i nietuzinkowy sposób.

Zwłaszcza obrazy malowane po numerach z własnego zdjęcia są ciekawą alternatywą do tradycyjnych obrazów lub fotografii na ścianę.

Zamów zestaw do malowania po numerach z własnego zdjęcia!

Podsumowując, jest to świetne zajęcie artystyczne zarówno dla młodych, jak i starszych! Nie tylko dostarcza masę radości z tworzenia, ale także pomaga rozwijać umiejętności artystyczne, motoryczne i emocjonalne, które są potrzebne aby zostać artystą. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym lepiej będzie Ci szło. Po prostu spróbuj i zobacz, co myślisz.

Zestaw malowania po numerach zawiera wszystkie elementy, których będziesz potrzebować, aby Twoje dzieło wyglądało świetnie! W zestawie znajdziesz bawełniane płótno z nadrukiem, konturami i cyferkami, farby akrylowe, zestaw 3 drewnianych pędzli nylonowych i obrazek referencyjny do malowania. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami i maluj zgodnie z numerami na płótnie i farbkach.

Ostatnio na naszym blogu:

Jakimi farbami maluje się na płótnie?

Wielu artystów w swojej twórczości korzysta z płótna jako podstawowego nośnika dla swoich dzieł. Ale [...]

Pomysły na prezent dla nauczyciela

Dzień Nauczyciela to wyjątkowa okazja do obdarowania kogoś szczególnego wyjątkowym prezentem! Szukając niebanalnego upominku na [...]

Jaki prezent na 25 urodziny?

25 urodziny to doskonała okazja do świętowania i wyjścia na wspólne przyjęcie. To szczególny czas, [...]

Życzenia na 40 urodziny

40 urodziny to ważne wydarzenie w życiu. Aby to uczcić, z pewnością warto wręczyć prezent [...]

9 zalet i korzyści z malowania obrazów po numerach

Jeśli chodzi o stworzenie arcydzieła na płótnie, możesz albo malować samemu, albo skorzystać z usług [...]

Poradnik malowania po numerach – wskazówki i instrukcja

Czym jest malowanie po numerach? Malowanie po numerach stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Idea [...]

Czy i jak można namalować obraz po numerach z własnego zdjęcia?

Szacowany czas czytania: 6 minutes Namalowanie własnego obrazu to z pewnością nie lada wyczyn – [...]

Jaki prezent na 1 rocznicę ślubu?

Pierwsza rocznica ślubu to ważne wydarzenie, a zarazem doskonała okazja do świętowania. 365 dni minęło [...]

Dodaj komentarz