Jaki prezent na pierwszą rocznicę ślubu

Jaki prezent na 1 rocznicę ślubu?

Szacowany czas czytania: 6 minutes

Pierwsza rocznica ślubu to ważne wydarzenie, a zarazem doskonała okazja do świętowania. 365 dni minęło jak z bicza strzelił – dlaczego by więc nie uczcić takiego jubileuszu za pomocą wyjątkowego prezentu? Niezależnie, czy chcesz sprawić przyjemność swojej drugiej połówce, czy może jesteś przyjacielem zeszłorocznej młodej pary, starannie wybrany podarunek ucieszy każde małżeństwo, przypominając mu o miło spędzonych chwilach. Jaki prezent na pierwszą rocznicę ślubu warto wybrać?

Mozaika ze zdjęć

Oryginalnym, a przy tym niezwykle urzekającym prezentem jest mozaika ze zdjęć. Wydrukowana na płótnie lub papierze fotograficznym, będzie w ciekawy sposób przypominać o wyjątkowych wydarzeniach z życia młodego małżeństwa.

Czym właściwie jest taka mozaika? Gdy popatrzysz na nią z oddali, będzie wyglądać jak jedno duże zdjęcie. W momencie, gdy zbliżysz się do płótna, zauważysz, że główny obraz jest złożony z wielu mniejszych składowych fotografii, których liczba może sięgać od pięćdziesięciu do nawet tysiąca.

Do przygotowania projektu mozaiki możesz wykorzystać fotografie z wesela, wyjazdów wakacyjnych i innych okazji, na których widnieje młoda para. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej ilości zdjęć, możesz stworzyć taki prezent na pierwszą rocznicę ślubu wspólnie z przyjaciółmi, którzy są w posiadaniu innych ujęć i najpewniej chętnie się nimi podzielą.

Ważną zaletą jest także możliwość wyboru mniejszego lub większego rozmiaru mozaiki. Dzięki temu bez trudu dopasujesz ją do metrażu mieszkania, w którym będzie umieszczona oraz własnego budżetu, przeznaczonego na wyjątkowy prezent na pierwszą rocznicę ślubu.

Mozaika ze zdjęć prezent na pierwszą rocznicę ślubu

Obraz na płótnie

Jeżeli wolisz bardziej tradycyjne prezenty na rocznicę, doskonałym rozwiązaniem będzie obraz na płótnie. Wykonany na bazie wybranej przez ciebie fotografii, będzie doskonałą pamiątką pierwszej rocznicy ślubu.

Prezenty w formie dekoracji ściennych świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy młode małżeństwo niedawno przeprowadziło się do własnego mieszkania i aktualnie jest na etapie jego urządzania. Będą ciekawą alternatywą dla standardowych zdjęć bądź dzieł sztuki z masowej produkcji, stając się zindywidualizowaną i niepowtarzalną dekoracją każdego wnętrza.

Do przygotowania takiego obrazu wykorzystasz zarówno zdjęcie ze ślubu, jak i rodzinnego archiwum o dużym znaczeniu sentymentalnym dla obdarowanej osoby. Zastanów się dobrze – być może posiadasz gdzieś w zanadrzu dotychczas schowane i nikomu niepokazywane fotografie? Mogą one stać się doskonałą bazą dla obrazu na płótnie, stanowiącego prezent na pierwszą rocznicę.

Mapa podróży

Szukasz pomysłów na prezent? Weź pod uwagę zainteresowania niedawno poślubionych osób. Młodzi małżonkowie to miłośnicy podróżowania? Pierwsza rocznica ślubu to doskonała okazja do podkreślenia ich pasji.

Największą radość sprawisz nowożeńcom, kupując mapę podróży. Może ona przedstawiać obszar Polski, Europy lub całego świata, umożliwiając oznaczenie wszystkich odwiedzonych przed obdarowane małżeństwo miejsc. Za pomocą specjalnych pinezek, będą oni mogli zaznaczyć także pomysły na przyszłe wyjazdy.

Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość wydrukowania zdjęć z podróży, które następnie zostaną przypięte do mapy, jeszcze bardziej przypominając o wspaniałych chwilach spędzonych podczas wojaży.

Ważną zaletą takiej mapy podróży jest również możliwość jej personalizacji, czyli dodania indywidualnego napisu, wskazującego na uczestników podróży do oznaczonych miejsc. Sprawia to, że będzie ona zindywidualizowanym pomysłem na prezent, który zachwyci wszystkim zwolenników podróżowania.

Mapa Podróży Mapa Świata na ścianę do zaznaczania miejsc

Drzewo genealogiczne

Prezenty na rocznicę jeszcze niezakupione? Zapewne nadal poszukujesz pomysłu na ciekawy podarunek. Zawieszone na ścianie lub ustawione na komodzie drzewo genealogiczne to interesująca propozycja na prezent na 1 rocznicę ślubu.

Nie ma tutaj znaczenia, jak duża jest rodzina młodego małżeństwa – dzięki barwnym pinezkom w kolorach oznaczających wybraną generację, możliwe będzie stworzenie drzewa rodzinnego zarówno z kilkoma, jak i kilkudziesięcioma portretami i opisami członkami familii.

Takie drzewo genealogiczne pozwoli na bieżąco dodawać następne fotografie, umożliwiając oznaczenie nawet do 6 pokoleń. Będzie wspaniałą rodzinną pamiątką na pierwszą i kolejne rocznice ślubu, a zarazem funkcjonalnym elementem wyposażenia, przypominającym między innymi o datach urodzin najbliższych osób.

Malowanie zdjęcia po numerach

Jeśli choć jeden z młodych małżonków ma uzdolnienia artystyczne, oryginalnym prezentem na pierwszą rocznicę ślubu będzie malowanie po numerach z własnego zdjęcia. Na czym polega takie zadanie?

Otrzymasz szkic obrazu wybranej fotografii, naniesiony na płótno rozciągnięte na krosnach. Dodatkowo w pakiecie znajduje się zestaw pędzli i farb o odcieniach indywidualnie dopasowanych do kolorystyki bazowego ujęcia.

Rolą obdarowanej osoby będzie pomalowanie płótna zgodnie z zaznaczonymi na nim numerami farb, a w konsekwencji – stworzenie własnoręcznego obrazu, będącego odwzorowaniem bazowej fotografii. Możesz także samodzielnie wypełnić kontury akrylowymi farbami, dając młodemu małżeństwo już gotowy do zawieszenia obraz.

Pierwsza rocznica ślubu – zwana papierową – to nie lada okazja do uczczenia. Zgodnie z tradycją, a zarazem w nawiązaniu do nazwy jubileuszu – także darowane z tej okazji prezenty powinny być z papieru bądź zbliżonego materiału. Z tego względu świetnym pomysłem na podarunek z okazji rocznicy ślubu będą wszelkiego rodzaju obrazy, fotografie, mozaiki czy mapy. Indywidualnie zaprojektowane z myślą o młodym małżeństwie, staną się super pamiątką najpiękniejszego dnia życia, przywodząc także na myśl osobę, która takowy prezent przygotowała.

Interesuje Cię prezent na 1 rocznicę ślubu? Poznaj nasze personalizowane prezenty!

Ostatnio na naszym blogu:

Jakimi farbami maluje się na płótnie?

Wielu artystów w swojej twórczości korzysta z płótna jako podstawowego nośnika dla swoich dzieł. Ale [...]

Pomysły na prezent dla nauczyciela

Dzień Nauczyciela to wyjątkowa okazja do obdarowania kogoś szczególnego wyjątkowym prezentem! Szukając niebanalnego upominku na [...]

Jaki prezent na 25 urodziny?

25 urodziny to doskonała okazja do świętowania i wyjścia na wspólne przyjęcie. To szczególny czas, [...]

Życzenia na 40 urodziny

40 urodziny to ważne wydarzenie w życiu. Aby to uczcić, z pewnością warto wręczyć prezent [...]

9 zalet i korzyści z malowania obrazów po numerach

Jeśli chodzi o stworzenie arcydzieła na płótnie, możesz albo malować samemu, albo skorzystać z usług [...]

Poradnik malowania po numerach – wskazówki i instrukcja

Czym jest malowanie po numerach? Malowanie po numerach stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Idea [...]

Czy i jak można namalować obraz po numerach z własnego zdjęcia?

Szacowany czas czytania: 6 minutes Namalowanie własnego obrazu to z pewnością nie lada wyczyn – [...]

Jaki prezent na 1 rocznicę ślubu?

Pierwsza rocznica ślubu to ważne wydarzenie, a zarazem doskonała okazja do świętowania. 365 dni minęło [...]

Dodaj komentarz