jak zrobić kolaż ze zdjęć

Jak zrobić kolaż ze zdjęć?

Kolaż ze zdjęć to świetny pomysł na oryginalną dekorację ścienną lub wzruszający prezent okolicznościowy. Jak zrobić kolaż ze zdjęć? Na początek trzeba wybrać jakąś koncepcję i zdjęcia do kolażu. Sprawdź nasze podpowiedzi!

Co to jest kolaż ze zdjęć?

Kolaż zdjęć to wiele fotografii złączonych w jedną pracę. Kompilacje zdjęć mogą być bardzo różne. Kiedyś kolaże były po prostu zbiorem zdjęć powieszonych obok siebie w pozornym nieładzie. Dziś profesjonaliści mogę zaoferować różnorodne kolaże, które stanowią naprawdę piękną pamiątkę i ozdobę.

Po naszej stronie leży jedynie wybranie zdjęć do kolażu. Jak to zrobić, aby efekt był zadowalający, a nawet przerósł nasze oczekiwania i zachwycił obdarowaną osobę?

Co to jest kolaż ze zdjęć?

Jak zrobić kolaż ze zdjęć? Najważniejsze zasady przy wyborze fotografii do kolażu

To, co cechuje dobry kolaż, to przede wszystkim zawarte w nim zdjęcia. Możemy wymienić różne rodzaje kolaży (kolaż rodzinny, kolaż ślubny, kolaż wakacyjny, kolaż dziecięcy itd.) i sposoby ich wykonania (np. w ramce, w formie drzewa genealogicznego lub w wielu ciekawych kształtach), ale wszystko zaczyna się od tego, jakie zdjęcia chcemy umieścić na kolażu. 

Na co zwrócić uwagę na etapie wyboru zdjęć do kolażu? Jedną z podstawowych zasad tworzenia kolaży to wysoka jakość zdjęć, zarówno pod względem technicznym jaki i emocjonalnym. Niech będą to najlepsze zdjęcia pod względem jakości oraz takie, które wzbudzają najprzyjemniejsze emocje. Wszystkie powinny mieć jakąś wspólną cechę (przedstawiać jeden temat, np. rodzina), tworzącą całą opowieść.

Obecne technologie przyzwyczaiły nas do robienia mnóstwa zdjęć, nie tylko tradycyjnym aparatem fotograficznym, ale też telefonem, więc na pewno znajdziemy odpowiednie zdjęcia do kolażu, które będą spełniać określone wymagania. Przyjmijmy, że mamy już wybrane zdjęcia. Pora poszukać rozwiązania, które pomoże w łatwy i szybki sposób poradzić sobie z ułożeniem nawet dużej ilości zdjęć w sensowną całość.

Gdzie zrobić kolaż ze zdjęć?

Oczywiście możemy samemu zrobić kolaż, ale jeżeli zależy nam na naprawdę ciekawym zaprezentowaniu zbioru zdjęć, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się produkcją personalizowanych obrazów ze zdjęć i prezentów okolicznościowych. W ten sposób możemy przygotować kolaż online i po zaakceptowaniu projektu otrzymamy później przesyłką wydrukowaną wersję.

Wówczas możemy zdecydować się na bardziej skomplikowany wzór, który zachwyci każdego niesztampowym i kunsztownym wyglądem. Ponadto kolaż sprawi jeszcze większą radość ze względu na wysoką jakość wykonania.

jak zrobić kolaż zdjęć

W tym celu należy wejść na stronę Mozaikowo.pl. Następnie wybieramy interesujący nas rodzaj kolażu, który możemy dopasować do okazji. Propozycji i możliwości jest mnóstwo. Może to być na przykład kolaż serce (kolaż ze zdjęć w kształcie serca), kolaż mapa ze zdjęć, kolaż zdjęć na urodziny z liczbą lat lub rocznicę, napis family lub napis love, albo coś bardziej uniwersalnego, jak kolaż ze zdjęć w kształcie kwadratu, czy kolaż w kształcie koła bądź galeria wspomnień z równo ułożonych zdjęć.

Gdy zdecydujemy już, jak ma wyglądać nasz kolaż ze zdjęć, możemy rozpocząć dodawanie fotografii dla tej kompozycji. Potrzebnych jest min. 30 zdjęć. Przy zamówieniu należy też określić jaki rozmiar ma mieć kolaż, gdyż w niektórych przypadkach dostępnych jest kilka wersji.

Decydując się na taki produkt fotokolażu online, nie musimy sami drukować zdjęć do kolażu i głowić się nad ich dopasowaniem. Wystarczy, że wybierzemy zdjęcia z komputera, a resztą zajmie się firma, która doskonale zna się na rzeczy. Wysoka jakość druku zdjęć oraz atrakcyjne i solidne wykonanie całego kolażu, to gwarancja pełnej satysfakcji!

Ostatnio na naszym blogu:

Jakimi farbami maluje się na płótnie?

Wielu artystów w swojej twórczości korzysta z płótna jako podstawowego nośnika dla swoich dzieł. Ale [...]

Pomysły na prezent dla nauczyciela

Dzień Nauczyciela to wyjątkowa okazja do obdarowania kogoś szczególnego wyjątkowym prezentem! Szukając niebanalnego upominku na [...]

Jaki prezent na 25 urodziny?

25 urodziny to doskonała okazja do świętowania i wyjścia na wspólne przyjęcie. To szczególny czas, [...]

Życzenia na 40 urodziny

40 urodziny to ważne wydarzenie w życiu. Aby to uczcić, z pewnością warto wręczyć prezent [...]

9 zalet i korzyści z malowania obrazów po numerach

Jeśli chodzi o stworzenie arcydzieła na płótnie, możesz albo malować samemu, albo skorzystać z usług [...]

Poradnik malowania po numerach – wskazówki i instrukcja

Czym jest malowanie po numerach? Malowanie po numerach stało się ostatnimi czasy bardzo popularne. Idea [...]

Czy i jak można namalować obraz po numerach z własnego zdjęcia?

Szacowany czas czytania: 6 minutes Namalowanie własnego obrazu to z pewnością nie lada wyczyn – [...]

Jaki prezent na 1 rocznicę ślubu?

Pierwsza rocznica ślubu to ważne wydarzenie, a zarazem doskonała okazja do świętowania. 365 dni minęło [...]

Dodaj komentarz